Město Plzeň - bezbariérový web

Přečíst článek nahlas

Plzeňští juniorští atleti přivezli ze šampionátu bohatou sbírku medailí

Fotografie: A. Horsinka

Díky výjimce ministerstva zdravotnictví a za velmi přísných pravidel proběhl v Ostravě republikový šampionát v atletice juniorských kategorií. Bohatou sbírku osmi medailí, která čítá tři zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové, korunovali plzeňští závodníci dvěma krajskými rekordy.

„I letos, stejně jako v halových i venkovních sezonách 2019 a 2020, je náš klub opět mezi třemi nejúspěšnějšími sběrateli medailí v České republice, což se žádnému jinému týmu za toto období nepodařilo. Medailové žně nastaly po finálových bězích na trati 60 metrů překážek. Nejprve jako první proťala cílovou pásku dorostenka Emma Zvěřinová ve vylepšeném osobním rekordu 8.59 s, poté v juniorském závodě zvítězila Barbara Píchalová, a to v novém krajském rekordu 8.60 s, a bronz vybojovala Viktorie Sýkorová. Vše skvěle završil Tomáš Koza, který novým krajským rekordem 8.09 s získal stříbro a vymazal rekord týmového kolegy Marka Páníka. Mistrovský titul na distanci 60 metrů vybojoval časem 7.10 s Jakub Peterka, který k nejvyššímu stupni vítězů přidal ještě bronzovou medaili z dálkařského sektoru. Výborných výsledků se stříbrnými konci dosáhli také Kateřina Matoušková díky novému osobnímu rekordu 56.58 s na trati 400 metrů a Philippe Carpentier, který se ve finále na 3 000 metrů blýskl novým maximem 8:41.39 s,“ popsal úspěchy plzeňských atletů Michal Černý z AK Škoda Plzeň.

Těsně pod stupni vítězů skončili Kateřina Burianová ve skoku dalekém, Markéta Davídková ve výškařském sektoru, trojskokan Matouš PospíšilTomáš Procházka, který si ve vrhu koulí vylepšil osobní rekord na 14.57 m.

Editace textu: Adriana Jarošová