Město Plzeň - bezbariérový web

Přečíst článek nahlas

Žáci z lobezské základní školy uspěli v matematické soutěži i přeboru v šachu

Zdroj fotografií: 28. ZŠŽáci prvního stupně 28. základní školy v Plzni zvítězili v krajských soutěžích, postupují tak do finálových celorepublikových kol. Jednalo se o soutěž matematickou a krajský přebor škol v šachu.

V krajském kole soutěže Pangea, jež je určena všem žákům, kteří rádi řeší matematické úlohy, vybojovala první místo žákyně 4.A Gabriela Sazamová.

Na první příčce v krajském přeboru v šachu se umístila skupina žáků prvního stupně 28. ZŠ – Matěj Křivka, Lukáš Křivka, Petr Střihavka, Lukáš Kuchta, Jan Neužil, David Šebo. Ti všichni zamíří do finálového klání.

Zdroj fotografií: 28. ZŠ

Sestava žáků druhého stupně – Marek Janouš, Michal Macho, Michal Heřman, Vít Horváth, Vojtěch Jančík, Viktor Čech – se umístila na 3. místě. Ke druhému postupujícímu místu jim chybělo pouhých 0,5 bodu. Ještě ale mají možnost získat za skvělý výkon od komise tzv. divokou kartu, pak by mohli postoupit také.

28. ZŠ se nachází v plzeňských Lobzích. U svých žáků rozvíjí spolupráci, tvořivost, samostatnost, zodpovědnost, toleranci a vzájemnou úctu. Důraz je kladen na pozitivní klima a bezpečné prostředí. Smysluplné trávení volného času nabízí kroužky a mimoškolní aktivity. Velký význam má proto pro žáky i účast v řadě soutěží, ve kterých jsou úspěšní.

Text: Monika Krausová