Aktuality z města
Hledáte aktuální zprávy z Plzně? Zajímá vás, co se právě děje v Plzni? Přečtěte si zajímavé novinky, články a zprávy zveřejněné na oficiálním webu města Plzně.
Oslavily tak společně s pracovníky odboru životního prostředí magistrátu Den Země
Žáci představili primátorovi projekt zpřístupnění klášterní zahrady
Masarykovu základní školu na Jiráskově náměstí v úterý dopoledne navštívil primátor Martin Baxa. Kromě prohlídky historické budovy byla hlavním bodem programu prezentace vítězného projektu soutěže Kreativní demokratická škola.
Také v Plzni se pojede do práce na kole
Plzeň se poprvé letos zapojí do kampaně „Do práce na kole“, jejímž cílem je propagovat městskou cyklistiku jako součást zdravého a moderního životního stylu.
Velbloudí mládě pojmenovali fotbalisté
Po třech nedělích od svého narození dostalo mládě velblouda dvouhrbého z plzeňského zoologické zahrady jméno Viktor.
Navštivte Sofronku v rámci Dne Země
U příležitosti Dne Země mohou zájemci ve čtvrtek 25. dubna navštívit arboretum Sofronka a v rámci akce Člověk a strom místní naučnou stezku.
Celkem 604 aut nechali odtáhnout plzeňští strážníci za první tři měsíce letošního roku. K dalším 69 vozidlům se jejich majitel vrátil dříve, než bylo odtaženo
Běh na pět a deset kilometrů nabídne další ročník běžeckého seriálu RunTour
Závod v Plzni, nad kterým převzala záštitu radní pro sport Irena Rottová, se uskuteční 4. května.
Společnost Plzeň 2015 zve na další rozhlasovou debatu k veřejnému prostoru
Diskutovat se bude o tom, jaký je vztah Plzeňanů k veřejnému prostoru, a také o tom, čím program doplňuje běžnou komunální politiku.
Společnost SEKURAS Development s.r.o. nedoložila ve stanoveném termínu uzavřenou smlouvu se společností CK GASTRO s.r.o. a se společností INREK Plzeň s.r.o., na jejímž základě si měla stánky a reklamní zařízení v halovém podchodu pod křižovatkou Americká a Sirková buď odkoupit,…
Další ročník festivalu Finále se blíží
Filmový festival Finále Plzeň, největší bilanční a soutěžní přehlídka českého filmu, se letos uskuteční ve dnech 21. až 27. dubna.
Předpokládaný termín ukončení prací je 10. července. Oprava mostu by neměla kolidovat s úplnou plánovanou uzavírkou Wilsonova mostu
V soutěži zvítězil návrh Štěpána Jirky, studenta magisterského studia oboru Design na Ústavu umění a designu ZČU v Plzni.
Celá budova bude fungovat jako informační centrum s odborným personálem. Ke zvýšení finanční gramotnosti široké veřejnosti zajistí bezplatné semináře, obnoví recepci, přístup k internetu prostřednictvím wifi a zajistí fungování restaurace a kavárny.
Studie ukázala, že zavedení nízkoemisní zóny v Plzni by mělo malý dopad
Plzeň patří mezi oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší. Nejlepším řešením, jak snížit imisní limity, je podle studie změna v organizaci dopravy.