Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Do Plzně se sjely stovky plavců. Západočeská…
Přečíst článek nahlas

Do Plzně se sjely stovky plavců. Západočeská metropole hostila prestižní závod

Plzeňské sprinty (fotografie: Z. Vaiz)

Plzeň již tradičně hostila 27. ročník plaveckého závodu Plzeňské sprinty, který se konal v bazénu na Slovanech od čtvrtka 12. do neděle 15. října, a v Plzni se tak představila řada reprezentantů a medailistů ze světových akcí.

Slavnostního zahájení akce se za město Plzeň zúčastnil Tomáš Morávek, radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy. „Jsem velice rád, že jsem mohl odstartovat tento prestižní a pro Plzeň významný závod. Během celého víkendu byli vidět jak osobní rekordy, tak i české rekordy. Opět se ukázalo, že Plzeň má úspěšné sportovce. Gratuluji tedy nejen Plzeňanům, ale i ostatním vítězům a smekám pomyslný klobouk před organizátory,“ sdělil radní.

V městském bazénu závodilo až osm stovek plavců ze šesti zemí, kteří kromě vítězství usilovali také o limit na mistrovství Evropy v rumunské Otopeni, jež se koná od 5. do 10. prosince 2023. Účast na něm si vybojovali například i Ondřej Gemov a Kristýna Horská z Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň. Z českých plavců získala medaili také jednadvacetiletá plavkyně Veronika Tondrová z Mladé Boleslavi.

Text: Barbora Hájková

Zveřejněno: 16. 10. 2023, Pecuch Martin