Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Mezinárodní šachový festival ovládl…

Mezinárodní šachový festival ovládl Měšťanskou besedu

Zdroj foto: Petr Herejk

V sobotu skončil 13. ročník Mezinárodního šachového festivalu Ingem – Plzeň 2014. Prvního kola se zúčastnilo 64 šachistů z České republiky, Německa a Ruska. Do startovní listiny bylo zapsáno deset žen a bohatá byla také účast mladých hráčů. Vítězem Mezinárodního OPEN turnaje se stal nejvýše nasazený Sebastian Plischki z Německa s výhrou deset tisíc korun.

Součástí šachového klání byl také Turnaj mládeže a Bleskový turnaj. V rámci akce se uskutečnila beseda s mezinárodním mistrem Janem Michálkem o historii šachu v Plzni a Plzeňském kraji. Velmi zajímavé povídání především o historii slavných plzeňských turnajů Rudého práva v bleskovém šachu doplnil Jan Michálek promítáním dobových fotografií a dokumentů ze svého bohatého archivu.

Pořadatelem turnaje, kterému poskytla záštitu radní Irena Rottová, byl Šachový klub 64 Plzeň působící od ledna loňského roku. Cílem klubu je především rozšiřování šachové hry mezi mládeží, organizování šachového dění v místě činnosti a pořádání šachových turnajů a akcí. Klub vede šachové kroužky na školách v Plzni a okolí a zajišťuje pravidelné šachové tréninky.

Zveřejněno: 25. 8. 2014, Pecuch Martin