Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na zimním mistrovství v plavání padaly…

Na zimním mistrovství v plavání padaly rekordy

Fotografie: Slávia VŠ Plzeň

Závěr plaveckého roku patřil i letos Zimnímu mistrovství České republiky v plavání. Závody v krátkém bazénu se konaly od čtvrtka do neděle 21. prosince na Slovanech. Odpolední páteční finále zahájila náměstkyně primátora Eva Herinková.

Na mistrovství v Plzni se představily obě české finalistky z Dauhá, kde před dvěma týdny skončilo mistrovství světa, Barbora Závadová a Simona Baumrtová. Závadová v Plzni přepsala dva české rekordy a získala tři zlaté medaile. Tři roky starý vlastní rekord na kraulové čtyřstovce překonala o sekundu a jedenáct setin a současně se podílela na rekordu ostravské kraulařské štafety. Baumrtová naopak vylepšila český rekord na dvoustovce volným způsobem.

Velká konkurence byla také mezi muži. Jan Šefl z plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň však s přehledem triumfoval na kraulařské padesátce i na 100 metrů polohově. V kategorii staršího dorostu zvítězil na 100 metrů polohově domácí Roman Bischof. V exhibici handicapovaných se zapsal do dějin nevidomý Miroslav Smrčka. Padesát metrů znak zaplaval v nejlepším světovém čase.

Zveřejněno: 22. 12. 2014, Pecuch Martin